FC România a făcut spectacol și s-a calificat în turul 4 din Cupa Angliei

014 сентября 2014

**VIDEO** FC România a făcut spectacol și s-a calificat în turul 4 din Cupa Angliei

După două tururi extrapreliminare, FC România a trecut și de prima etapă a calificărilor din Cupa Angliei, prin victoria cu AFC Sudbury, scor 3-1.

Echipa românilor din Londra (liga a noua) a depășit un adversar mai bine cotat, aflat în eșalonul cu numărul opt, deși a rămas în zece oameni încă din minutul 25 al meciului.

FC România a deschis scorul prin Bugiu, în minutul 5, a fost apoi egalată, însă a mai înscris de două ori până la final (Pitaru și Kumanov), cu toate că Ion Costache a văzut cartonașul roșu.

În faza următoare a competiției, FC România are o misiune mult mai dificilă, urmând să joace, probabil, împotriva unui adversar din eșalonul al șaselea din Anglia.

Sursa foto: fcromania.com