Faza zilei! Bilet cu indicaţii de la antrenor, furat de un adversar (VIDEO)

017 октября 2016
Un meci din liga secundă din Anglia a oferit una din cele mai amuzante faze ale sfârşitului de săptămână din fotbalul mondial, scrie digisport.
Intrat în minutul 84 al partidei dintre Huddersfield şi Sheffield Wednesday, Michael Hefele a avut misiunea de a-i da un bilet coechipierului Elias Kachunga, cu indicaţii din partea managerului David Wagner.
Hârtia a ajuns la Kachunga, care a avut însă parte de o surpriză neplăcută: unul dintre adversari, Ross Wallace, i-a furat în glumă hârtia atacantului german, pe care a studiat-o înainte ca fotbalistul lui Huddersfield să şi-o recupereze.
Sheffield Wednesday a câştigat cu 1-0 meciul şi a urcat pe locul 7 în Championship, la cinci puncte distanţă de adversara de duminică, aflată pe poziţia a treia.
Intrat în minutul 84 al partidei dintre Huddersfield şi Sheffield Wednesday, Michael Hefele a avut misiunea de a-i da un bilet coechipierului Elias Kachunga, cu indicaţii din partea managerului David Wagner.