017 декабря 2015

**VIDEO** Buducnost - Steaua 89-56. Bucureştenii au încheiat grupa din EuroCup pe ultimul loc

Baschetbaliştii de la Steaua au pierdut la scor ultimul meci din faza grupelor, în EuroCup. Pe terenul lui Buducnost, diferenţa s-a făcut încă din primul sfert, câştigat de gazde cu 22-8, în timp ce scorul la pauza mare a fost 45-26.

De la Steaua s-a evidenţiat Cooper, cu 19 puncte, secondat de Nicoară şi Marinovic, cu câte 11. Înaintea ultimei părţi, muntenegrenii aveau 31 de puncte avans. Trupa celui mai tânăr antrenor din competiţie, Hristu Şapera, nu şi-a revenit până la final, în timp ce pentru gazde a strălucit Sehovic, cu 17 puncte marcate.

S-a terminat 89-56. Steaua a încheiat grupa D pe ultima poziţie, cu 12 puncte, după două victorii şi opt înfrângeri. Roş-albaştrii s-au aflat la prima participare în EuroCup.