Golul etapei în La Liga a fost reușit de o echipă care se luptă la retrogradare

**VIDEO** Golul etapei în La Liga a fost reușit de o echipă care se luptă la retrogradare

Penultima etapă din Spania a clarificat lupta pentru titlu, Barcelona devenind matematic campioană după victoria de pe terenul lui Atletico, 1-0, dar lasă încă deschisă lupta pentru salvarea de la retrogradare. Una dintre formațiile implicate în această luptă a reușit golul etapei.

La San Sebastian, Real Sociedad a pierdut categoric, 0-3, cu Granada, echipă care grației acestei victorii a urcat deasupra liniei retrogradării. Pentru Andaluzi au marcat El-Arabi, în minutul 74, Robert Ibanez, în minutul 79, și Ruben Rochina, în minutul 88.

Reușita ultimului a fost aleasă golul etapei, atacantul în vârstă de 24 de ani reușind să-l învingă pe Zubikarai cu un șut de la 40 de metri. Este al doilea gol al lui Rochina în acest sezon, după cel cu Deportivo, din august 2014.