Feyenoord Rotterdam a învins FC Twente şi se menţine pe podium în Campionatul Olandei

Feyenoord Rotterdam se menţine pe podium în Campionatul Olandei. Gruparea antrenată de Fred Rutten a învins FC Twente cu 3-1 în cea de-a 18 etapă din Eredivisie şi şi-a păstrat locul trei în clasament.

Feyenoord Rotterdam a obţinut a doua victorie consecutivă în Campionatul Oalandei după ce a învins pe teren propriu Twente cu scorul de 3-1.

În minutul 36, arbitrul a dictat penalty pentru Feyenoord, însă Kazim-Richards l-a ratat. Peste doar un minut, gazdele au deschis scorul prin Lex Immers.

Imediat după pauză, oaspeţii au reuşit să egaleze prin experimentatul mijlocaş Orlando Engelaar. Feyenoord a revenit în avantaj peste opt minute după golul lui Jens Toornstra. Scorul final a fost stabilit de Jean-Paul Boetius, în minutul 62.

Feyenoord este pe locul trei, cu 34 de puncte. PSV, care a învins în această etapă Vitesse cu 1-0, este lider, având cu patru puncte mai multe decât a doua clasată, Ajax. "Lăncierii" au învins Groningen cu 2-0.