Gigantul a fost răpus! Azarenka a bătut-o pe Serena Williams la Cinncinati

019 августа 2013

></p><p><strong>Victoria Azarenka este în formă înainte de US Open! A demonstrat-o la Cincinnati, unde a învins-o în finală pe Serena Williams, numărul unu mondial. Azarenka a câştigat astfel al treilea trofeu în acest an şi al 17-lea în carieră. </strong></p><p>Americanca, în premieră în finala acestui turneu, a început perfect meciul şi şi-a adjudecat setul după doar 26 de minute, cu 6-2. Azarenka a replicat însă imediat şi a restabilit echilibrul, după ce s-a impus în al doilea act cu acelaşi scor.</p><p>Decisivul a fost şi cel mai echilibrat, fiind nevoie de tie-break pentru a stabili câştigătoarea. Azarenka a câştigat cu 8-6 şi şi-a trecut în cont a doua victorie din acest an în faţa Serenei Williams, după cea de la Doha. Jucătoarea din Belarus a obţinut a treia victorie în faţa Serenei Williams în 15 întâlniri directe.</p>                    </div>