Boca Juniors a pierdut meciul cu Arsenal şi a coborât pe locul cinci în clasament

Boca Juniors a ratat şansa de rămâne pe podium după etapa 16-a din Campionatul Argentinei. Echipa antrenată de Carlos Bianchi a pierdut meciul cu Arsenal cu 3-2. În urma acestei înfrângeri, Boca Juniors a coborât pe poziţia a cincea.

Arsenal Sarandi nu i-a oferit nicio şansă formaţiei Boca Juniors în meciul din etapa a 16-a din Campionatul Argentinei. Echipa gazdă a deschis scorul în minutul 16 prin Aguirre. Peste 12 minute, Arsenal şi-a dublat avantajul după golul marcat de Caraglio. Boca Juniors a reuşit să reducă din diferenţă după pauză prin Caruzzo. În minutul 55, Carrera a făcut 3-1 pentru gazde.

Boca Juniors a mai redus o dată din diferenţă după golul înscris de Riano în minutul 76, stabilind scorul final de 3-2. San Lorenzo a urcat pe primul loc în clasament după ce a învins formaţia Belgrano cu scorul de 4-2. Newell's Old Boys poate redeveni lider dacă se va impune în faţa grupării Tigre în ultimul meci al etapei.