Turnură de situaţie în meciul dintre Djoker-Tornado şi echipa din Vadul lui Vodă

Meci spectaculos în Campionatul Moldovei la fotbal pe plajă. Campioana în exerciţiu, Djoker-Tornado a învins cu 4-3 echipa Şcolii Sportive numărul 12 din Vadul lui Vodă, după ce a fost condusă cu 3-1.

În prima repriză, cele două formaţii au înscris câte un gol. Djoker-Tornado a deschis scorul prin Valeriu Băieşu, iar formaţia din Vadul lui Vodă a egalat după golul marcat de Stanislav Pănuţă.

Echipa Şcolii Sportive numărul 12 s-a dezlănţuit în repriza secundă, marcând de două ori, prin acelaşi Pănuţă, şi Podlesnov. Fiind condusă cu 3-1, campioana în exerciţiu Djoker-Tornado a reuşit să egaleze în cea de-a treia repriză, după golurile marcate Ţîmbalist şi Băieşu.

Echipa antrenată de Ruslan Barburoş a reuşit să obţină victoria în ultimele minute ale meciului, atunci când Mihail Cojusea a stabilit scorul final de 4-3.

După această victorie, Djoker-Tornado şi-a consolidat poziţia de lider în clasament, distanţându-se la şase puncte de a doua clasată, echipa Şcolii Sportive din Vadul lui Vodă.

Următoarea etapă a Campionatului Moldovei la fotbal pe plajă va avea loc pe 2 august.