Atenţie „tricolori”, vine Ibra

Zlatan Ibrahimovic are poftă de joc înaintea meciului cu naţionala Moldovei. Suedezul a reuşit un hattrick în victoria echipei sale PSG pe teren propriu cu Lorient , scor 3-1.

Venit după un scandal în urma căruia ar putea fi sancționat pe plan intern în Franța, Zlatan și-a intrat rapid în rol. A obținut un penalty pe care tot el l-a transformat, în al patrulea minut de joc, pentru deschiderea scorului. Pastore a obținut o nouă lovitură de la 11 metri, în minutul 82, iar Zlatan Ibrahimovic și-a făcut din nou treaba, transformând penalty-ul cu siguranță. Tot el a închis și tabela la 3-1, în prelungiri, din pasa lui Verratti și o duce pe PSG pe primul loc, cu 59 de puncte după 30 de etape. Ibrahimovic vine astfel la Chişinău cu un moral foarte bine pentru duelul cu Moldova din preliminariile CE.