Icardi a ratat dintr-un metru și Inter a pierdut meciul

**VIDEO** Icardi a ratat dintr-un metru și Inter a pierdut meciul

Mauro Icardi a marcat pentru 1-1 în minutul 36 al partidei Inter - Atalanta (VIDEO), dar milanezii au fost învinși în cele din urmă, cu un gol încasat în prelungiri.

Soarta partidei putea fi cu totul alta, însă, dacă argentinianul ar fi transformat o altă ocazie de gol, în minutul 89. La un atac al gazdelor, mingea a ajuns în fața porții, dar șutul lui Icardi nu a prins poarta, iar colegii săi au fost nevoiți să se mulțumesacă doar cu un corner.

Bonaventura a înscris apoi în minutul 90, iar Atalanta s-a impus nesperat. În acest sezon, Icardi (21 de ani) a jucat 14 meciuri de Serie A și a marcat patru goluri, două dintre ele în 2014. El a fost achiziționat vara trecută, de la Sampdoria, pentru 6 milioane de euro.