**VIDEO** Bicfalvi a marcat din nou în Ucraina și e la un meci să câtige titlul de golgheter în acest sezon

Eric Bicfalvi, golgheter în campionatul Ucrainei, a marcat din nou sâmbătă, deschizând scorul în meciul pe care echipa sa, Volyn Lutsk, l-a câştigat cu 3-1 în faţa lui Olimpik Donetsk, în deplasare, în etapa a 25-a, penultima.

Bicfalvi, integralist, a punctat în minutul 23, cu un șut la colțul lung, de pe stânga, după o pasă a lui Babatrunde. Lisenko a restabilit egalitatea în minutul 60, dar oaspeţii s-au desprins prin reuşitele lui Babatunde (72) şi Kobahidze (75).

Bicfalvi are 16 goluri în actualul campionat și e lider solitar în ierarhia golgheterilor, distanțându-se la două lungimi de Artem Kravets și Andriy Yarmolenko (ambii de la Dinamo Kiev) și Alex Teixeira, de la Shahtior, toți trei cu câte 14 reușite.

Celălalt jucător român al lui Volyn, Florentin Matei nu a făcut parte din lotul pentru partida cu Olimpik.

Echipa din Lutsk este pe locul 6 în clasament, cu 33 de puncte, fără şanse de a urca pe locul 5, pe care se află Vorskla Poltava, cu 38 de puncte din 24 de meciuri.