Arsenal s-a impus în faţa selecţionatei MLS, scor 2:1

Invazie de vedete în Statele Unite ale Americii. Pirlo, Kaka, Villa, Drogba şi Giovinco, care au făcut parte din selecţionata Major League Soccer au încercat să învingă Arsenal într-un meci amical disputat în California.
Totuşi cea care a deschis scorul a fost Arsenal. Londonezii au spart gheaţa prin Joel Campbell, costa-ricanul transformând un penalty.
La sfârşitul primei reprize selecţionata ligii nord-americane de fotbal a egalat prin fostul atacant al lui Chelsea Londra, Didier Drogba.
Până la urmă, Arsenal s-a impus cu 2-1, graţie reuşitei lui Chuba Akpom din minutul 87.
Până la startul noului sezon din Premier League, londonezii au programate alte trei partide amicale printre care şi duelul cu Manchester City.