London Irish - Gloucester 19-22. Spectacol în ultimul meci al anului

029 декабря 2013

></p><p><strong>Gloucester</strong> a învins în deplasare pe <strong>London Irish</strong> cu 22-19 în ultima partidă de rugby a anului din <strong>Aviva Premiership</strong>.</p><p>Gazdele au deschis tabela după 64 de secunde, dar au fost și ultimele lor puncte până la pauză. Gloucester a revenit în atac - <strong>Jonny May</strong> a marcat un eseu, iar <strong>Twelvetrees</strong> a reușit 11 puncte. În a doua repriză, London Irish a mai înscris două eseuri prin <strong>Sheridan</strong>, insuficiente însă pentru a câștiga pe propriul teren. Twelvetrees și <strong>Burns</strong> au adus punctele prin care oaspeții au făcut diferența.</p><p>A fost prima victorie în deplasare în ultimele 3 luni a lui Gloucester, care rămâne pe locul 9, dar se apropie la 4 puncte de <strong>Sale Sharks</strong>. Fosta echipă a lui <strong>Paulică Ion</strong>, London Irish, e pe penultimul loc.</p>                    </div>