07 августа 2014

**VIDEO** Tiki-taka cu Slovan! Astra a câștigat la Liberec cu două goluri reușite în 6 minute

Astra Giurgiu punctează la coeficientul României și a reușit încă o victorie cu Slovan Liberec, scor 3-2 (VIDEO AICI), după ce s-a impus categoric și în prima manșă, 3-0.

Cehii sperau la o victorie de palmares, care să-i ajute și în lupta cu România, însă echipa lui Isăilă a revenit spectaculos cu două goluri reușite pe finalul partidei de la Liberec, în doar 6 minute.

În minutul 83, Budescu a pasat excelent, Seto a lăsat mingea să treacă, Laurențiu Rus s-a desprins excelent din marcaj și a reușit primul gol pentru Astra, cu o execuție elegantă.

Giurgiuvenii nu s-au mulțumit cu scorul de 2-2 și au forțat victorie, pe fondul căderii echipei din Liberec. Astra și-a îndeplinit în cele din urmă obiectivul, după un gol asemănător cu cel izbutit de Rus.

Bukari a înscris golul unui succes extrem de important după o combinație cu De Amorim, care l-a lăsat singur cu portarul advers.