07 декабря 2015

**VIDEO** Un jucător din campionatul Bulgariei a primit cartonaşul roşu, după ce l-a lovit cu mingea pe arbitru

Un jucător al echipei Lokomotiv Plovdiv a fost eliminat în meciul cu Slavia Sofia, din campionatul Bulgariei, după ce l-a lovit cu mingea pe arbitrul întâlnirii.

În minutele de prelungire ale partidei pe care Slavia a câştigat-o cu 3-0, Martin Kamburov s-a răzbunat pe centralul meciului, care tocmai acordase un penalty în favoarea echipei din capitală.

Atacantul de 35 de ani a considerat că decizia arbitrului a fost greşită şi, după ce Slavia a marcat şi s-a desprins la 2-0, Kamburov a trimis mingea în direcţia centralului, la reluarea jocului.

Jucătorul s-a apărat spunând că, de fapt, a încercat să-i paseze unui coechipier, dar explicaţia sa nu l-a convins pe arbitru, care i-a arătat direct cartonaşul roşu.