**VIDEO** Caen – Monaco 0-3. Monegascii, pe podium după a patra victorie consecutivă în deplasare

Monaco a urat pe podium în Ligue 1, după victoria de pe terenul lui Caen, a patra consecutivă în deplasare pentru echipa din Principat. Oaspeții au deschis scorul după jumătate de oră de joc. Martial a înscris al 6-lea său gol în ultimele șase partide, din centrarea belgianului Ferreira Carrasco.

Bernardo Silva a facut 2-0, cu un șut la colțul scurt, în minutul 64. Argentinianul Sala putea reaprinde speranțele gazdelor, dar atacantul a luftat incredibil. Martial își putea trece în cont dubla, dacă șutul său nu trecea peste poarta lui Vercoutre.

Pasa sa pentru Bernardo Silva (foto) a fost mai precisă: portughezul a stabilit scorul final, 3-0 pentru gruparea monegască, cu 6 minute înainte de final. Victoria o duce pe Monaco pe locul 3 în Ligue 1, cu un punct peste Marseille, care joacă duminică în deplasare cu Bordeaux, în direct la Digi Sport 1, de la ora 22:00.