**VIDEO** Musacchio, de la Villarreal, s-a accidentat foarte grav cu Getafe. Sezonul este încheiat!

Getafe și Villarreal au încheiat la egalitate în prima partidă a zilei din Primera Division, scor 1-1, însă cel mai important moment s-a petrecut spre finalul întâlnirii de pe Coliseum Alfonso Perez.

Introdus în repriza secundă pe teren, Mateo Musacchio a suferit în minutul 76 o accidentare extrem de gravă, după un duel cu Diego Castro. Argentinianul a căutat să ajungă la minge înaintea adversarului, însă a calcăt greșit și a suferit, la prima vedere, o fractură la glezna stângă.

Musacchio, în vârstă de 24 de ani, a fost urcat imediat pe targă și dus de urgență la un spital din Madrid, pentru a se stabili exact diagnosticul în cazul său.

Aflat pe bancă, Jaume Costa a protestat vehement pentru că jocul nu a fost întrerupt imediat, primind cartonașul galben.

Villarreal a terminat meciul în 10 oameni, după ce oaspeții au epuizat schimbările în minutul 68.

14 meciuri a bifat Musacchio pentru Villarreal în acest sezon de Primera Division