014 сентября 2014

**VIDEO** Rusia s-a calificat în finala turneului de fotbal pe plajă, după victoria cu Italia

Rusia și-a reconfirmat statutul de forță în fotbal pe plajă, după o revenire senzațională în fața Italiei, în a doua semifinală a turneului de la Jesolo.

Italienii au început excelent partida și au deschis scorul prin Gori, din penalty (R1). Același Gori a marcat un gol superb și a stabilit scorul primei pauze, 2-0 pentru Squadra Azzurra (R1).

Rușii au început revenirea în cea de-a doua repriză, când Shishkin a înscris după un corner (R2). Campioana mondială a egalat la scurt timp, prin autogolul lui Frainetti (R2). Rusia a trecut în avantaj în startul ultimei reprize, prin golul lui Krasheninikov (R3).

4-2 a făcut Peremitin, cu o execuție spectaculoasă, pe spate. Rusia s-a distanțat la trei goluri prin "dubla" lui Krasheninikov, iar al treilea gol al Italiei, reușit de Marrucci, nu a mai contat. Scor final, 5-3 pentru Rusia, care merge în finală turneului.