Reims - Toulouse 2-0. A treia înfrângere pentru echipa lui Dragoș Grigore

014 сентября 2014

**VIDEO** Reims - Toulouse 2-0. A treia înfrângere pentru echipa lui Dragoș Grigore

Cu Dragoș Grigore integralist, Toulouse a fost învinsă în deplasarea de la Reims, scor 0-2.

ÎN DIRECT la DIGIsport 3, gazdele au deschis scorul după mai puțin de un sfert de oră prin execuția superbă a lui N'Gog, jucătorul venit la Reims de la Swansea, fosta adversară a Petrolului din UEFA Europa League.

Cea mai mare ocazie a oaspeților a venit în minutul 69, când sârbul Aleksandar Pesic a lovit bara.

Intrat pe teren în repriza a doua, Courtet a stabilit scorul final, 2-0 pentru Reims, care a obținut prima victorie din acest sezon de Ligue 1.

Pentru Toulouse a fost a treia înfrângere în cele 5 etape disputate până acum, iar echipa lui Grigore este doar pe locul 15 în clasament, cu 6 puncte acumulate.

În etapa viitoare, Reims are meci în deplasare cu Lorient, în timp ce Toulouse joacă pe teren propriu împotriva celor de la Caen.

Reims: Placide - Mandi, Roberge ('67 Tacalfred), Conte, Mavinga - Diego, Bourillon, Deavaux, Fortes - Charbonnier ('75 Albaek), N'Gog ('63 Courtet)

Antrenor: Jean-Luc Vasseur

Toulouse: Boucher - Veskovac, Grigore, Moubandje - Ninkov ('73 Akpa Akpro), Doumbia, Didot, Issiaga ('87 Sirieix) - Trejo ('66 Regattin) - Ben Yedder, Pesic

Antrenor: Alain Casanova