Tricolorii au cedat la Orhei în faţa Cehiei

Selecţionata de tineret a Moldovei a suferit o nouă înfrângere în preliminariile Campionatului European din 2017. Tricolorii au cedat la Orhei cu 1 la 3 în faţa Cehiei, care a ajuns lideră în grupă. Acest subiect este discutat în ediţia de luni a emisiunii „Fotbal Non Stop”, la ora 22:45. Chiar dacă oaspeţii porneau clar favoriţi înaintea acestei întâlniri, minutul 13 le-a purtat ghinion cehilor. Havel a marcat în propria poartă. Tricolorii nu au putut conserva acest avantaj până la pauză pentru că Soucek a egalat cu 7 minute până la finalul primei reprize.

În debutul părţii a doua a venit rândul Moldovei să-şi de un autogol. Rogoziuc a trimis neinspirat un balon şi i-a adus pe oaspeţi în avantaj. Soarta întâlnirii a fost pecetluită de Barat care a închis tabela cu 10 minute înainte de final.

După această victorie, Cehia a urcat pe prima treaptă a clasamentului în timp ce Moldova este pe ultimul loc cu 4 puncte.