Meci fabulos în NHL! Cum a învins Montreal Canadiens după ce era condusă cu 3-0

Meci fabulos în Liga Nord-Americană de Hochei! Montreal Canadiens a învins Vancouver Canucks cu scorul de 4-3 după ce fost condusă cu 3-0. Gazdele au marcat golul victoriei în prelungiri.

Vancouver Canucks conducea formaţia Montreal Canadiens cu 3-0 la mijlocul perioadei a doua. Pentru oaspeţi au marcat Cracknell, McCann şi Sedin.

Canadiens a reuşit să reducă din diferenţă la sfârşitul perioadei a doua după golurile lui Eller şi Pacioretty. Gazdele au egalat în timpul perioadei a treia prin Fleischmann, iar meciul a ajuns în prelungiri.

Echipa din Montreal a reuşit minunea în overtime, înscriind golul victoriei prin Desharnais.

În urma acestui succes, Montreal Canadiens rămâne pe poziţia secundă în Conferinţa de Est.

New York Islanders a învins categoric Arizona Coyotes cu scorul de 5-2, iar Tampa Bay Lighntnig a suferit o nouă înfrângere. Finalista din sezonul trecut a pierdut meciul cu Florida Panthers, scor 0-1.

Anaheim Ducks a spulberat Carolina Hurricanes cu 4-1, în timp ce Ottawa Senators a fost învinsă de Detroit Red Wings cu scorul de 4-3 după prelungiri.