Atletico Madrid a învins Espanyol cu scorul de 2:0

019 октября 2014

Campioana Spaniei, Atletico Madrid, s-a apropiat de podium după victoria în faţa formaţiei Espanyol. În etapa a opta din Primera Division, echipa antrenată de Diego Simeone s-a impus cu 2-0.

Gazdele au deschis scorul la finalul primei reprize, prin mijlocaşul portughez Thiago. Formaţia antrenată de Diego Simeone a marcat al doilea gol, stabilind astfel scorul final în minutul 72, după reuşita lui Mario Suarez.

Cu o zi mai devreme, Barcelona a învins Eibar cu 3-0 şi a rămas lider în Campionatul Spaniei, având 22 de puncte şi niciun gol primit în primiele opt etape.

Real Madrid este pe locul doi cu 18 puncte. În această rundă, galacticii au învins cu 5-0 gruparea Levante.

În următoarea etapă va avea loc mult-aşteptatul El Clasico. Real Madrid va juca pe teren propriu cu rivala de moarte Barcelona. Partida este programată pe 25 octombrie, cu începere de la ora 19.00, pe stadionul Santiago Bernabeu.