Cojanu, semifinalist la Boxcino. A ajuns la 13 victorii la profesionişti

022 февраля 2015

**VIDEO** Cojanu, semifinalist la Boxcino. A ajuns la 13 victorii la profesionişti

Boxerul român Răzvan Cojanu s-a calificat în semifinalele turneului Boxcino la categoria grea, după ce a trecut de americanul Ed Fountain, în gala care a avut loc la New York - Statele Unite.

În sferturile de finală, meciurile s-au disputat pe durata a şase reprize, dar, după timpul regulamentar, a fost egalitate, astfel că a fost nevoie de o repriză de departajare.

Cojanu s-a mobilizat mai bine şi a obţinut victoria cu o decizie de 2-1. Numărul 15 în versiunea WBO a categoriei grea, românul a ajuns la 13 victorii la profesionişti (7 prin KO) din 14 meciuri şi va întâlni în penultimul act din 3 aprilie un alt american: Donovan Dennis, care are un palmares de 11 victorii în 13 meciuri.

Gala turneului Boxcino la categoria grea poate fi urmărită integral la Digi Sport 3 marţi, de la ora 22:30.