Andrei Cristea, primul gol și primul assist la Salernitana! Și-a dus echipa pe locul 1

**Andrei Cristea, primul gol și primul assist la Salernitana!** Și-a dus echipa pe locul 1

Andrei Cristea, fostul atacant al Stelei și al lui Dinamo, printre altele, a reușit să marcheze primul său gol la Salernitana, în meciul din deplasare, de la Catanzaro, din etapa a 31-a din Serie C.

Atacantul de 30 de ani, aflat doar la al doilea său meci pentru echipa italiană, a intrat în minutul 60, iar la patru minute de la intrare, a pasat decisiv pentru Negro, care a deschis scorul.

Razzitti a egalat pentru gazde, în minutul 83, dar același Andrei Cristea avea să fie decisiv pentru formația sa, înscriind în minutul 5 al prelungirilor pentru 2-1 și pentru trei puncte prețioase pentru Salernitana, care revine pe locul 1 al clasamentului.

Formația la care s-a transferat Cristea în această iarnă are 67 de puncte, după 31 de etape, cu două mai multe decât fostul lider, Benevento.