Odorhei - Dinamo 22-25. Roș-albii au produs surpriza și bifează a doua victorie la rând

**Odorhei - Dinamo 22-25.** Roș-albii au produs surpriza și bifează a doua victorie la rând

Victorie senzațională pentru Dinamo, în etapa cu numărul 23 a Ligii Naționale de handbal masculin! "Câinii" au învins liderul HC Odorhei și au bifat a doua victorie consecutivă în campionat.

La pauză, scorul era egal, 13-13, dar Dinamo a jucat mai bine în repriza a doua și a reușit să înscrie cinci goluri consecutive, iar la final s-a impus cu 25-22.

Vrankovic și Mironescu au fost golgheterii roș-albilor, cu 7, respectiv, 6 goluri, în timp ce portarul Irimuș a avut 13 parade. Tot atâtea au adunat și cei trei portari pe care i-au schimbat gazdele.

A fost prima înfrângere suferită de HC Odorhei pe teren propriu din octombrie anul trecut și prima victorie obținută de antrenorul dinamoviștilor, Constantin Ștefan, pe terenul fostei sale echipe.