CSM București - HCM Constanța 24-37. Oaspeții au terminat turul pe locul 1

></p><p><strong>În direct la Digi Sport 3, HCM Constanţa a încheiat pe primul loc turul Ligii Naţionale, după ce a trecut cu 37-24 de CSM Bucureşti. Dacă echipa campioană a rămas neînvinsă, gazdele au doar trei puncte în clasament.</strong></p><p>Campionii României nu i-au dat nicio şansă ultimei clasate, CSM Bucureşti. În Sala Rapid, oaspeţii s-au desprins repede astfel că, după un sfert de oră, conduceau cu 11-5.</p><p>HCM a continuat să înscrie şi a intrat la pauză cu un avantaj de 10 goluri. Cu o singură victorie în această ediţie de campionat, sportivii din Capitală nu au reuşit să le dea o replică mai bună adversarilor nici în actul secund.</p><p>Tânărul de 18 ani al bucureştenilor, Dan Racoţea, a înscris de opt ori, însă nu a putut limita proporţiile scorului. Constănţenii s-au impus cu 37-24 şi au redevenit lideri ai competiţiei interne.</p><p> </p><p><strong> </strong></p>                    </div>