Nationala Moldovei ramane pe ultimul loc in grupa dupa meciul cu Suedia: Dubla lui Ibrahimovic

width=
Inca o infrangere pentru Moldova in preliminariile Campionatului European de fotbal 2016. Nationala Suediei a invins-o pe nationala noastra cu scorul de 2-1. Astfel, oaspetii au plecat acasa cu cele trei puncte, iar Moldova ramane in continuare pe ultimul loc in grupa G.

In prima parte a meciului, nationala noastra a reusit sa pastreze tabela intacta, insa a doua repriza ne-a prins cu ghinion. Starul oaspetilor Zlatan Ibrahimovic a deschis scorul chiar din primele secunde ale reprizei. Acesta a trimis mingea, cu capul, direct in poarta, dupa un sut al golchiperului nostru.

Oaspetii au luat cu asalt poarta lui Ceban. Portarul a reusit sa o apere pana in momentul in care arbitrul a marcat penalty dupa ce Bolohan l-a faultat in careu pe Forsberg. Astfel, Ibrahimovic marcheaza al doilea gol.