Dinamo - Tomis 3-1. Surpriză în semifinalele campionatului național

**VIDEO** Dinamo - Tomis 3-1. Surpriză în semifinalele campionatului național

Dinamo a produs surpriza în meciul trei din semifinalele campionatului național.

Cu două înfrângeri în precedentele confruntări din play-off cu Tomis Constanța, bucureștenii au început mai bine partida reușind să domine și să câștige primul set cu 27-25.

Setul doi le-a aparținut tot alb-roșilor, care prin prestațiile excelente ale lui lui Bogdan Mureșan și Mario Drăghici au făcut ca tabelă să indice 25-16.

Constănțenii s-au trezit abia în sfertul trei după introducerea în teren a lui Sergiu Stancu. Evoluția bună a centrului constănțean nu a fost însă suficientă, dinamoviștii reușind să își adjudece sfertul patru și să câștige partida cu scorul de 3-1.

După acest meci scorul la general între Tomis și Dinamo este de 2-1 în favoarea jucătorilor de la malul mării.

Meciul patru din semifinalele playoff-ului la volei masculin dintre cele două formații va avea loc joi, de la ora 17.00. În cealaltă semifinală, SCMU Craiova conduce CSVM Zalău la general cu 2-0.