**VIDEO** Cea mai rapidă accidentare din istorie? A ieșit de pe teren la câteva secunde după schimbare

Ghinion incredibil pentru un jucător al echipei chiliene Santiago Wanderers. Marco Medel s-a accidentat la doar câteva secunde după ce intrase pe teren şi a fost înlocuit trei minute mai târziu.

Mijlocaşul de 25 de ani a intrat pe teren în minutul 56 al partidei de campionat cu Universidad de Concepcion, încheiată la egalitate, scor 0-0. După ce a făcut câţiva paşi, Medel a realizat că ceva nu este în regulă şi, imediat, a făcut semne către propria bancă, insistând că nu mai poate continua să joace.

În timp ce adversarii se pregăteau să execute o lovitură liberă, fotbalistul s-a întins pe gazon şi a avut nevoie de intervenţia echipei medicale. Medel a fost scos pe targă şi înlocuit în minutul 58, la doar trei minute după ce intrase.