Azeryol Baku - Ştiinţa Bacău 3-0. Româncele, fără victorie în Liga Campionilor

011 декабря 2014

**VIDEO** Azeryol Baku - Ştiinţa Bacău 3-0. Româncele, fără victorie în Liga Campionilor

Ştiinţa Bacău a rămas fără victorie şi după al treilea meci din Grupa B a Ligii Campionilor. Fără a-l avea pe bancă pe Florin Grapă, care nu a făcut deplasarea în capitala Azerbaidjanului, româncele au avut un start bun cu Azeryol Baku.

Au condus cu 22-19 şi au avut minge de set, dar s-au văzut învinse cu 27-25. Actul secund a fost complet dezechilibrat. Gazdele au condus cu 8-1 şi au încheiat cu 25-10.

În setul trei, campioanele României au avut 6-0, dar nici de această dată nu au putut să se impună. Azeryol a câştigat la 23 şi băcăuancele mai au de aşteptat până să-şi treacă în cont primul set la această ediţie a competiţiei continentale.