013 декабря 2015

**VIDEO** AC Milan - Verona 1-1. A doua remiză consecutivă în Serie A TIM pentru rossoneri

AC Milan s-a împiedicat pe teren propriu de ultima clasată, Hellas Verona, echipă care rămâne fără victorie în Serie A TIM. Totuşi, oaspeţii au obţinut primul loc punct în campionat după aproape o lună şi jumătate.

Venită pe San Siro după patru eşecuri la rând, echipa lui Luigi Delneri a jucat curajos, dar ocaziile importante ale primei părţi au aparţinut gazdelor. Niang a nimerit bara, iar Gollini l-a blocat pe Bonaventura, după o pasă a lui Bacca.

La şapte minute de la reluare, Bacca deschis scorul, cu al şaptelea gol din acest sezon, din pasa lui Luiz Adriano.

Milan nu a rămas prea mult în avantaj. După cinci minute, De Jong faultat în careu, a văzut direct cartonaşul roşu, iar Luca Toni a înscris de la 11 metri doar al doilea gol al său în actuala stagiune.

Bertolacci a avut cea mai mare şansă de a aduce cele trei puncte pentru rossonerri, dar mingea a trecut puţin alături.

S-a terminat 1-1, a doua remiză consecutivă pentru Milan, după 0-0 împotriva lui Carpi, iar oamenii lui Sinisa Mihajlovic au părăsit terenul în huiduielile asistenţei.

Milan: Donnarumma - Abate, Alex, Romagnoli, De Sciglio - Niang (Cerci 82), De Jong, Montolivo (Bertolacci 78), Bonaventura - Luiz Adriano (Kucka 62), Bacca

Antrenor: S. Mihajlovic

Verona: Gollini - Sala, Marquez, Moras, Pisano - Wszolek (Bianchetti 79), Viviani, Greco (J. Gomez 81), Siligardi (Jankovic 78) - Ioniţă - Toni

Antrenor: L. Delneri