**VIDEO** Lyon - Bordeaux 1-1. Echipa lui Fournier revine în Champions League după patru ani

Olympique Lyon revine în UEFA Champions League după o pauză de patru ani, în urma remizei de pe teren propriu cu Bordeaux, scor 1-1, rezultat care i-a asigurat matematic locul 2 echipei lui Hubert Fournier.

Noua vicecampioană a Franţei nu a repetat pe Gerland rezultatul partidei din tur cu Bordeaux. Dupa umilitorul 0-5 de acasă, echipa lui Willy Sagnol a deschis scorul la Lyon după doar trei minute.

Enzo Crivelli a marcat primul său gol în acest sezon, în urma unei faze încâlcite în careul lui Lopes.

Replica gazdelor a venit imediat. Ludovic Sane nu l-a putut opri pe Nabil Fekir, care a adus egalarea.

După ultima apariţie pe Gerland în acest sezon, Lyon încheie campionatul pe poziţia a doua şi revine în Champions League după patru ani.

De cealaltă parte, Bordeaux nu mai poate pierde locul 6. Echipa lui Willy Sagnol are, însă, nevoie ca PSG să câştige şi Cupa Franţei, pentru a merge în Europa League.

Lyon: Lopes - Tolisso, Rose, Umtiti, Bedimo - Ferri (Mvuemba 81), Gonalons, Grenier (Fofana 71) - Malbranque (Yattara 65) - Fekir, Lacazette

Antrenor: H. Fournier

Bordeaux: Carrasso - Mariano, Sane, Pallois, Guilbert (Maurice-Belay 79), Chantome, Sertic, Plasil - Rolan (Thelin 90), Crivelli (Khazri 71), Saivet

Antrenor: W. Sagnol