Dab Docler-Corona Brașov 2-5. Pisarenko a reușit trei pase decisive

**VIDEO** Dab Docler-Corona Brașov 2-5. Pisarenko a reușit trei pase decisive

Hocheştii Coronei Braşov au dat lovitura în Liga MOL - au câştigat cu 5-2 pe arena liderului Dab Docler şi s-au apropiat la trei puncte de podium.

Evgheni Pisarenko a reușit trei pase decisive, iar Corona Brașov a câștigat neașteptat de clar pe arena liderului din Liga MOL. Campionii României au avut o primă repriză excelentă, iar golurile înscrise de Molnar, Virag și Peter au dus scorul la 3-1 după 20 de minute de joc. Dab Docler a revenit în joc în actul secund, dar brașovenii s-au desprins decisiv în repriza a treia - goluri Klouda și Mihaly.

A fost doar al treilea eșec în 18 meciuri pentru Dab Docler în acest sezon. Brașovenii rămân pe locul 4 din 8, dar s-au apropiat la numai trei puncte de podiumul Ligii Mol.