**VIDEO** CSM Bucureşti-Poli Timişoara 31-30. Bucureştenii termină turul Ligii Naţionale pe primul loc

Handbaliştii de la CSM Bucureşti au câştigat în ultimele secunde cu Poli Timişoara şi vor încheia pe primul loc turul Ligii Naţionale.

Muntenegreanul Marko Simovic a fost eroul bucureştenilor - a marcat două goluri în ultimul minut.

Ambele echipe s-a aflat la conducere în prima repriză, încheiată de bănăţeni în avantaj minim, scor 15-14.

Poli a condus şi la patru goluri în repriza secundă, dar finalul a fost tensionat.

Novanc şi Santeiu au fost la un pas de bătaie, iar arbitrii au dictat patru eliminări, moment în care pe teren se mai aflau doar şapte jucători de câmp.

Cu mai puţin de două minute rămase din meci, oaspeţii conduceau cu două goluri. Eliminarea timişoreanului Fenici a fost însă decisivă în stabilirea rezultatului final. CSM s-a apărat excelent şi a reuşit să marcheze de trei ori.

Simovic a înscris ultimele două goluri ale bucureştenilor şi a încheiat partida cu nouă reuşite.

Muntengreanul a adus victoria când mai erau cinci secunde, iar gazdele s-au impus cu 31-30.

Cu o etapă înaintea finalului turului, CSM Bucureşti este sigură că va încheia anul pe primul loc, având un avans de 4 puncte.