«Academia» - adversarul din sferturile de finală ale Cupei Moldovei

/><br /><p>Adversarul «Daciei» din sferturile de finală ale Cupei Moldovei a devenit «Academia» Chişinău.</p>  <p>«Academia» s-a calificat în sferturile competiţiei secunde ca valoare din ţară după ce a trecut în deplasare de «Sfântul Gheorghe» cu scorul de 3:0. Toate cele trei goluri marcate de «studenţi» le-a reuşit fostul mijlocaş al naţionalei Moldovei, Denis Calincov.</p>  <p>Penultima echipă din Divizia Naţională, care în 23 de meciuri din acest sezon a înregistrat doar două victorii, va întâlni pe 15 aprilie discipolii lui Dejan Vukicevic, care cu o zi înainte s-au încumetat să învingă reprezentanta din Divizia B, FC «Sângerei» - 8:0. Tragerea la sorţi a desemnării gazdei va avea loc ceva mai târziu.</p>                    </div>