Al Hilal - Najran 2-1. Pintilii a fost integralist în echipa lui Reghecampf

012 сентября 2014

**VIDEO** Al Hilal - Najran 2-1. Pintilii a fost integralist în echipa lui Reghecampf

Laurențiu Reghecampf și Mihai Pintilii continuă cursa pentru primul loc în clasamentul din Arabia Saudită. Echipa celor doi, Al Hilal, a învins cu 2-1 pe Najran în etapa a 4-a a campionatului, într-o partidă disputată pe teren propriu în fața a 17.000 de fani.

Meciul de la Riyadh a început perfect pentru gazde, care au deschis scorul prin Al Shamrani (16), din pasa brazilianului Thiago Neves. Același Al Shamrani a majorat diferența din penalty, în minutul 36, iar Al Hilal a intrat la pauză cu un avans liniștitor.

Echipa lui Reghecampf a dominat ostilitățile și în repriza a doua, a avut numeroase cornere și ocazii de gol, dar Al Hilal nu a reușit să mai înscrie încă o dată. În schimb, Najran a redus din handicap în prelungiri, prin Waheab, care a marcat golul de onoare în minutul 90+3.

După patru meciuri, Al Hilal are 10 puncte, dar trebuie să aștepte încheierea etapei pentru a vedea pe loc se va afla în clasament.