014 августа 2014

**VIDEO** Reghecampf este lider în Arabia Saudită! A doua victorie consecutivă cu Al-Hilal. Pintilii, integralist

Laurențiu Reghecampf are un start perfect în Arabia Saudită. Fostul antrenor al Stelei are șase puncte după primele două etape și este lider în clasamentul campionatului cu Al-Hilal.

Miercuri seara, Al-Hilal a învins-o cu 3-1 pe Al Shoalah, echipa fostului petrolist Eusebiu Tudor, după ce la pauză a avut un avantaj de două goluri.

Vedeta lui Reghe, brazilianul Thiago Neves, a reușit să deschidă scorul, în minutul 36, celelalte goluri ale oaspeților fiind izbutite de Al Qahtani și Al Faraj.

Mihai Pintilii este deja om de bază la Al-Hilal, internaționalul român transferat de la Steaua fiind integralist.

Pentru Reghecampf și Pintilii urmează acum cel mai dificil meci, partida cu Al Sadd, de la Riad, programat săptămâna viitoare, în sferturile Ligii Campionilor Asiei.