HC Vaslui - Minaur Baia Mare 25-34. Oaspeții s-au desprins în repriza a doua. Cei mai buni marcatori

014 октября 2015

**HC Vaslui - Minaur Baia Mare 25-34.** Oaspeții s-au desprins în repriza a doua. Cei mai buni marcatori

În penultimul meci al etapei a 9-a a Ligii Naționale masculine la handbal, Minaur Baia Mare a păstrat tradiția etapei și a câștigat lejer, la 9 goluri diferență, în deplasarea de la Vaslui, scor 34-25.

Gazdele au reușit să ramână aproape de adversar doar în prima jumătate a reprizei, mai ales datorită paradelor portarului Bogdan Pralea, dar la pauză maramureșenii au încheiat cu 4 goluri în plus, 11-15.

Repriza a doua a fost la discreția oaspeților care, fără să forțeze, au încheiat meciul cu o victorie la 9 goluri diferență. Scorul final a fost 34-25 în favoarea celor din Baia Mare care, cu cele 3 puncte acumulate, urcă până pe locul 7 al clasamentului.

Cel mai bun marcator de la HC Vaslui a fost Sebastian Polocoşer, cu 7 reușite, în timp ce pentru Minaur, Daniel Bera, Ivan Karacic și Marius Sadoveac au înscris fiecare câte 5 goluri.