Buducnost – Larvik 19-19. Neagu, cea mai bună jucătoare a gazdelor

017 февраля 2014

**VIDEO** Buducnost – Larvik 19-19. Neagu, cea mai bună jucătoare a gazdelor

Buducnost şi Larvik au încheiat nedecis meciul din grupa a 2-a a Ligii Campionilor.

Cristina Neagu a deschis și a închis cu gol prima repriză, câștigată de muntenegrence cu 8-7. Românca și-a continuat recitalul, iar în minutul 37 şi-a dus echipa la trei goluri în faţa norvegiencelor, la scorul de 12-9.

Larvik nu a cedat însă și a înscris de șapte ori la rând, primind doar un gol. Nora Mork a fost principala artizană a revenirii, cu un total de opt reușite.

Finalul a fost unul de foc. Cea mai bună jucătoare a lui Buducnost, cu cinci reușite, Neagu a ratat în ultima secundă golul victoriei, iar meciul s-a încheiat egal, 19-19.

După această etapă, Buducnost a coborât pe locul doi al grupei în urma echipei ungare Gyor, în timp ce Larvik a obţinut primul punct.